Για καπέλα θα σου μιλήσω σήμερα. Ψάθινα…στον τοίχο. Ξέρω πως έχεις ένα, δύο ή και περισσότερα στην γκαρνταρόμπα σου. Δεν είμαι σίγουρη αν τα χρησιμοποιείς ή απλά τα αγοράζεις με συλλεκτική διάθεση, χωρίς να γνωρίζεις κι εσύ τι σε οδηγεί σε αυτή την αγορά. Εγώ είμαι εδώ για να σου πω τι να τα κάνεις. Να τα στολίσεις. Στους τοίχους… ασύμμετρα, συμμετρικά, ένα μόνο του, σε ζεύγη, ανά στυλ, ανά χρώμα, σε κρεμάστρες…κι αν έχεις και μερικά σε ύφος παριζιάνικο, συγκέντρωσέ τα και στόλισέ τα. Άλλα λόγια δεν θα πω…δες και εμπνεύσου!
I will speak you about hats today. Straw … on the wall. I know you have one, two or more in your wardrobe. I’m not sure if you use them or just buy them in a collective mood, without knowing what leads you on this buying. I’m here to tell you what to do. To decorate them. On the walls… asymmetrically, symmetrically, one alone, in pairs, per style, per color, on hangers … and if you have some hats in Parisian style,concentrate them and decorated them. I won’t tell you more… watch and be inspired!
Πιο ταιριαστή ανάρτηση δε θα μπορούσες να κάνεις!! Χτες ήμουν με το σφυρί στο χέρι για να κρεμάσω τα καπελάκια μου (που όντως δε τα φοράω ποτέ, αφού όταν πάμε κάπου δε τα παίρνω μαζί για να μην τα τσαλακώσω στη βαλίτσα)! Τελικά λόγω προχωρημένης ώρας δε τα κρέμασα χθεσ αλλά δε μου γλιτώσουν σήμερα. Λέω να τα βάλω στο υπνοδωμάτιο, σε ένα τοίχο δίπλα από τη τηλεόραση. Περίπου 4 καπέλα θα βάλω.Λέω να τα βάλω κάθετα και λίγο ασσύμετρα!
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.AcceptRead More
Privacy & Cookies Policy
Privacy Overview
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
Αυτό είχα στο νου μου χθες…πολύ μου αρέσουν τα καπελάκια στους τοίχους!!Πολύ ωραίο ποστ!!
ωραία ιδέα!! γιατί συνήθως είναι ογκώδη και δεν ξέρεις που να τα βάλεις!!!
Πιο ταιριαστή ανάρτηση δε θα μπορούσες να κάνεις!! Χτες ήμουν με το σφυρί στο χέρι για να κρεμάσω τα καπελάκια μου (που όντως δε τα φοράω ποτέ, αφού όταν πάμε κάπου δε τα παίρνω μαζί για να μην τα τσαλακώσω στη βαλίτσα)! Τελικά λόγω προχωρημένης ώρας δε τα κρέμασα χθεσ αλλά δε μου γλιτώσουν σήμερα. Λέω να τα βάλω στο υπνοδωμάτιο, σε ένα τοίχο δίπλα από τη τηλεόραση. Περίπου 4 καπέλα θα βάλω.Λέω να τα βάλω κάθετα και λίγο ασσύμετρα!
Κορίτσια, πολύ χαίρομαι που σας άρεσε το post 🙂
Dear little…εννοείται πως περιμένω φωτογραφία και θα κάνω ένα συμπληρωματικό Post αλυσίδα…οκ????? 😉
I love the hats on the paddle board and laundry room! 🙂
Φαίνονται υπέροχα στους τοίχους!
lovely pics! hats can decor a lot! 🙂